DECERNARE DE DIPLOME - SECOSAFT 2018


La editia din acest an a Sesiunii de Comunicari a Cercurilor Stiintifice Studentesti cu participare internationala - SECOSAFT 2018, cei mai valorosi participanti au fost urmatorii studenti:

  • SECTIUNEA I-A: STIINTE MILITARE

    Locul I - DAN Mihai - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu

    Locul II - BUBELA Martin - University of Defence, Brno, Czech Republic
                   - ROSU Onisim - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu

    Locul III - IVANCIUC Ioan - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - IORDACHE Georgiana - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - KAVLAKOV Asen - Academia Militara Nationala "Vasil Levski" Veliko Tarnovo, Bulgaria


  • SECTIUNEA A II-A: SECURITATE SI RELATII INTERNATIONALE

    Locul I - DECEANU Dan-Alex - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu

    Locul II - MOLDOVAN Claudiu-Iosif - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                   - ILIESI Otilia - Universitatea "Constantin Brancusi”, Targu Jiu

    Locul III - LISENCHI Elvis-Marian - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - IGNAT Luiza-Denisa - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - ANDRONIE Maria-Larisa - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu


  • SECTIUNEA A III-A: STIINTE ECONOMICE SI JURIDICE

    Locul I - POTCOVARU Sorina Denisa - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu

    Locul II - CALOTA Alexandru-Florinel - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu

    Locul III - TRIF Robert-Cristian - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - CHIRCIOAGA Bianca Ioana - Universitatea din Pitesti
                    - IVANESCU Diana Nicoleta - Universitatea din Pitesti


  • SECTIUNEA A IV-A: STIINTE SOCIOUMANE

    Locul I - MATEI Catalin - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu

    Locul II - TEODORU Cristian - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                   - REBEGEA Andrada Elena - Institutul Medico-Militar București, Sectia Targu Mures
                   - CAMBREA Madalina - Institutul Medico-Militar București, Sectia Targu Mures

    Locul III - BONTE Camelia Iulia - Academia Nationala de Informatii "Mihai Viteazul", Bucuresti
                    - CHITORANU Florin Valeriu - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu


  • SECTIUNEA A V-A: ŞTIINŢE TEHNICE
    Subsectiunea 1. Stiinte fundamentale

    Locul I - ALPIDA Madalin Gabriel - Academia Tehnica Militara, Bucuresti
                   - STOICA Daniel - Academia Tehnica Militara, Bucuresti
                   - VIZITIU Alexandru Madalin - Academia Tehnica Militara, Bucuresti
                   - SAVASTRE Alexandru - Academia Tehnica Militara, Bucuresti

    Locul II - POENARU Adelin Florin - Academia Fortelor Aeriene "Henri Coanda", Brasov
                   - POPLACENEL Marius Vasile - Universitatea din Pitesti
                   - LICA Mihai Alin - Universitatea din Pitesti

    Locul III - POPESCU Teodora - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - DOBREANU Rares - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - ANASTASIEI Mihai - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - CIOCARLAN Stefan Bogdan - Universitatea din Pitesti
                    - SERBAN Ana Maria - Academia Tehnica Militara, Bucuresti


    Subsectiunea 2. Tehnologie si inginerie electrica

    Locul I - DEACONESCU Delia-Bianca - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu

    Locul II - VESA Bogdan - Universitatea "Aurel Vlaicu" din Arad
                   - RUS Rolland - Universitatea "Aurel Vlaicu" din Arad
                   - URSARESCU Eliza - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu

    Locul III - RISTEA Daniel Constantin - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - BECE Laurentiu-Florin - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - GUSET Ciprian Angelo - Universitatea "Aurel Vlaicu" din Arad


  • SECTIUNEA A VI-A: LIMBI STRĂINE

    Locul I - ILINCA Izabelle-Elena - Academia Nationala de Informatii "Mihai Viteazul", Bucuresti

    Locul II - BARSAN Livia-Nicoleta - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                   - GHENCEAN Madalin Emanuel - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                   - TUNEA Iustin - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu

    Locul III - MARTIN Mircea Dan - Academia Navala "Mircea cel Batran”, Constanta
                    - DUMINICA Emilia - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - MILITARU Lorena - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - BOURIAUD Victor - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu
                    - CARAGEA Adrian - Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", Sibiu


Album foto



© 2016 Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu". All rights reserved.