AFT - Locul I la "Campionatul Militar de Orientare"

Lotul sportiv de orientare al Academiei Fortelor Terestre ,,Nicolae Balcescu” din Sibiu a participat, in perioada 27-31 octombrie 2022, la etapa finala pe Ministerul Apararii Nationale a ,,Campionatului Militar de Orientare - Institutii de Invatamant Militar”. Competitia organizata in garnizoana Pitesti, a reunit noua loturi sportive din academiile militare si scolile de maistri militari si subofiteri din Armata Romaniei.

In clasamentul final, la individual – feminin, sd.sg. Daria Ion a ocupat locul I si sd.sg. Alexandra Ciociu, locul II, iar la individual - masculin, sd.sg. Alexandru Riza s-a clasat pe locul I si sd.sg. Denis Bolondut, pe locul III. Pe echipe, atat fetele cat si baietii, au urcat pe cea mai inalta treapta a podiumului.

In clasamentul general, lotul sportiv al institutiei noastre s-a clasat pe locul I.